O szkole

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie powstało w 2006 roku po połączeniu dwóch placówek: Zespołu Szkół Budowlanych i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ze względu na specyfikę kształcenia w obu szkołach obecnie prowadzimy działalność edukacyjną w trzech systemach: dziennym, wieczorowym i zaocznym.

Obserwujemy rynek pracy i szybko reagujemy na zapotrzebowanie społeczne tworząc możliwość zdobycia określonego wykształcenia. Dbamy o ty, by nasi uczniowie zakończyli naukę z wiedzą i doświadczeniem pozwalającym na zdobycie kwalifikacji zawodowych. Podstawą naszego działania jest rzetelne pogłębianie i przekazywanie wiedzy przydatnej w pełnieniu różnych odpowiedzialnych ról społecznych.

Oferujemy bogaty pakiet typów szkół i dostępnych w nich kierunków, które odpowiadają wymaganiom i oczekiwaniom lokalnego środowiska. Struktura naszej szkoły opiera się na zgodnym współistnieniu i współpracy nauczycieli, uczniów i słuchaczy. Szanujemy prawo każdego człowieka do odmienności myśli, poglądów, oryginalności i kreatywnego myślenia. Pielęgnujemy umiejętność dzielenia się emocjami, uwrażliwiamy na uczucia innych ludzi.

Absolwent opuszczający mury naszej szkoły jest przygotowany do samodzielnego poszukiwania własnej ścieżki życiowej, wyposażony w wiedzę zawodową, wartości intelektualne i umiejętności naukowo-techniczne, posiada zdolność przeprofilowania swoich kwalifikacji i dokształcania się zgodnie z potrzebami rynku pracy.

Dodatkowym atutem szkoły jest jej atrakcyjne położenie – na peryferiach miasta, w pobliżu lasu. Jednocześnie istnieje dogodny dojazd do stacji PKP i PKS oraz centrum miasta autobusami MPK nr 2. Uczniowie mają też możliwość zamieszkania w internacie tuż przy szkole.

Ponadto szkoła dysponuje rozmaitymi obiektami sportowymi, takimi jak hala, basen, siłownia i niedawno wybudowane w ramach programu „Orlik – 2012” kompleks boisk.

PCE w Kętrzynie zatrudnia wykwalifikowaną kadrę nauczycieli realizujących proces edukacji w zakresie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.Powiatowe Centrum Edukacyjne jest młodą placówką, lecz ma już na swoim koncie różne cenne inicjatywy, o których można się dowiedzieć, czytając naszą stronę.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ