O świętowaniu 100 rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę w Bibliotece szkolnej PCE Kętrzyn A.D.2018

Środa 14 listopada br. w PCE to czas   obchodów upamiętniających 100 rocznicę odzyskania niepodległości. To dobry czas  refleksji o naszej polskiej miłości do Ojczyzny.

Aby ten czas nie odszedł zbyt szybko, w szkolnej bibliotece można  jeszcze doznać tej niepodległości, która towarzyszyła Polakom lata temu, przeczytać i  poznać dobre wiadomości.

Można pomyśleć o słowach M. Przewoźniaka:

Wolność- to dobro bez zawiści.

Naród- to wolnych ludzi jedność.

P o l s k a-  t o s e n, k t ó r y   s i ę z i ś c i ł.

A wszystko to jest  n i e p o d l e g ł o ś ć.”

Jak również gen. Tadeusza J. Rozwadowskiego:

„Pokonanym jest tylko ten, kto się uznał za pokonanego”.

Można też  przyjść i zapalić światło wolności. Warto  skorzystać. Rok 2018 jest to szczególny m-c i rok upamiętniania niezwykłych wydarzeń dla polskości, np. 335 rocznica zwycięstwa Jana III Sobieskiego pod Wiedniem i Parkanami.

Mamy niezwykle waleczną przeszłość, walecznego ducha, jesteśmy walecznym narodem. I to jest powód do dumy narodowej, a chwilowe zaślepienia, błędy, uchybienia, to jest do wybaczenia, do wyprostowania. Zatem wykorzystujmy stosownie do drogi rozwoju miejsce, czas i możliwości.

Opracowanie: Biblioteka szkolna A.D. 2018

 

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ