Mistrzowie Energii

Category: Aktualności 56

Nasza szkoła wzięła udział w konkursie organizowanym w ramach programu Ogólnopolska Sieć Edukacyjna (OSE), który jest częścią kampanii „Mistrzowie Energii”, organizowanej przez Fundację Czyste Powietrze i wspieranej przez Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Celem konkursu było przekazanie wiedzy na temat tego, dlaczego oszczędzanie energii jest istotne i na jakie sposoby można to robić. Zwracaliśmy uwagę na aspekt ekologiczny i ekonomiczny tych działań oraz jak ważne są dla każdego z nas zdrowe cyfrowe nawyki. W ramach tego podjęliśmy takie działania jak przeprowadzenie: konkursu plastycznego (54 uczniów) i wiedzy „Mistrzowie energii” (75 uczniów), lekcji  dyskusyjnych związanych z oszczędzaniem energii (90% uczniów naszej szkoły). Za pomocą miernika prądu elektrycznego do gniazdka mierzyliśmy zużycie prądu przez urządzenia elektryczne w gospodarstwie domowym. Dodatkowo zaprezentowaliśmy doświadczenie obrazujące zjawisko fotoelektryczne. Uczniowie tworzyli prezentacje i przedstawiali je swoim rówieśnikom.

Pamiętajmy, że działając na rzecz klimatu i środowiska, każdy z nas może pomóc zachować i chronić naszą planetę – obecnie i dla przyszłych pokoleń!!!

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ