FOLM- z natury do rynku pracy

Category: Aktualności 145

Uwaga tegoroczni maturzyści!!! Projekt „FOLM- Z natury do rynku pracy”

Bank Żywności w Olsztynie od 20 lat realizuje swoją główną misję jaką jest pomoc w przekazywaniu potrzebującym żywności, natomiast prowadzi również szereg projektów społecznych w tym rodzinnych. Zaprasza Was tym roku do udziału w Projekcie „FOLM- Z natury do rynku pracy”. Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt finansowany jest z funduszy norweskich. Zapewniony jest cały niezbędny sprzęt od kubeczka aż po namiot, wyżywienie i zwrot kosztów dojazdu.

Projekt skierowany jest do ludzi młodych 18-29 r. ż., którzy nierzadko kończąc szkołę, nie podejmują dalszej edukacji, ale i nie znajdują zatrudnienia. Ten projekt ma im dać chwilę na wycofanie się ze środowiska rodzinnego, szkolnego i towarzyskiego by móc złapać oddech i przemyśleć co chcą robić w życiu. Jest to projekt międzynarodowy, realizowanym równocześnie w 3 krajach europejskich: Polsce na Warmii, Mazurach, Podlasiu i częściowo na Mazowszu; w Hiszpanii w rejonie Cantabria i Irlandii- Mid West.

Projekt polega na 7-dniowych wyprawach do lasu podczas których, uczestnicy nabywają umiejętności miękkich: nawiązywania kontaktów, pracy w grupie, radzenia sobie ze stresem, wchodzą w rolę lidera, uczą się zarządzania i planowania, mają okazję doświadczyć własnej sprawczości. To biwak w grupach 10-12 osobowych przy wsparciu 3 trenerów. Młodzi odbywają rozmaite warsztaty: rozpalania ogniska bez zapałek, nawigacji, budowania glinianego pieca i pieczenia w nim własnoręcznie wykonanej pizzy, budowania sauny i wiele innych. Sami gotują sobie w kociołku, śpią pod namiotami. Każdego dnia doświadczają innej roli w grupie: stają się liderem-muszą mieć oko na to czy wszyscy realizują przydzielone zadania, dbają o dobro każdej osoby. Innego dnia stają się kucharzem i muszą przygotować posiłek dla grupy, innego znowu są mistrzem ognia, baristą itp…

Dbanie o wspólne dobro i dobry nastrój uczy ich otwierania się na potrzeby innych, obserwacji, rozwija umiejętności słuchania, wychodzenia ze swojej strefy komfortu. Często rola lidera jest wielkim zaskoczeniem u osób nieśmiałych, które zazwyczaj wolały pozostać w cieniu.

Aby pojechać na FOLM nie trzeba być wysportowanym, nie jest to survival. Wszystkie gry terenowe i zabawy jakich doświadczą podczas FOLMU mają im pokazać, jak wielki w nich drzemie potencjał, o którym wcześniej nie mieli pojęcia. Uświadomienie sobie talentów ma im dać siłę i chęć do rozwoju osobistego; czy to poszerzenia edukacji, czy podjęcia działań zawodowych.

Kadra trenerska to nikt z przypadku. To wykwalifikowani trenerzy outdooru. Ludzie o wielkich pasjach, którymi mogą zainspirować młodzież. To także ludzie, którzy mają bardzo duży bagaż doświadczeń i mogą dać świadectwo, że z każdej sytuacji jest wyjście.

Po wyprawie do lasu, jeśli chcą, mogą skorzystać ze spotkań z coachem i mentorem, którzy będą wsparciem w realizowaniu wytyczonych celów podczas obozu, np.pomogą napisać CV, stworzyć biznes plan lub po prostu będą z nimi pracować nad emocjami. Dodatkowo, dostaną dostęp do platformy internetowej, gdzie pracodawcy podsyłać będą oferty pracy skierowane tylko do uczestników FOLMu.

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ