Dodatkowe kwalifikacje podstawą sukcesu uczniów PCE w Kętrzynie

Category: Aktualności 290

Pod takim tytułem zakończył się właśnie projekt unijny realizowany w szkole. Młodzież kształcąca się w zawodzie technik logistyk oraz technik pojazdów samochodowych nabywała kompetencje miękkie i twarde a zdobytą wiedzę oraz umiejętności zweryfikowała u pracodawców w trakcie odbywania płatnych staży.

Karol Cz. stwierdził, że  „na tegorocznych kursach najbardziej podobały mi się zajęcia z hydrografiki. Zajęcia pozwoliły zdobyć nowe umiejętności i nauczyły mnie samodzielnej pracy z dodatkiem poznawania wielu ciekawych kwestii. Nie zabrakło również zajęć z radzenia sobie ze stresem. Uważam że wszystkie kursy, w których uczęszczałem przydadzą mi się w codziennym życiu. Pomogą mi w doskonaleniu swojej kariery związanej ze strażą pożarną. Pozwolą mi na dalsze rozwijanie się!”

„…W ramach projektu uczestniczyłam w kursach i szkoleniach: „Logistyk-spedytor” , „Obsługa klienta i techniki sprzedaży”, „Solver”, „Radzenie sobie ze stresem” oraz kurs prawa jazdy kat. B. A za zdany egzamin prawa jazdy otrzymaliśmy statuetki . A do pana Macieja wybieramy się grupą z …, pss to nasza tajemnica.;) Podobała mi się atmosfera panująca na zajęciach oraz styl prowadzenia zajęć. Zrobienie kursu na prawo jazdy , sprawiło, że życie moje jest teraz wygodniejsze. Wszystko zakończyło się miesięcznym stażem,  z przyzwoitym wynagrodzeniem. 😉  W tym roku z chęcią podjęłam się udziału w kolejnym projekcie , gdyż jest to naprawdę ogromna szansa na lepszą przyszłość. A w ramach posumowania projektu na pamiątkę otrzymaliśmy TABLETY !!! Miło byliśmy zaskoczeni J” – tak posumowała swój udział w projekcie Kinga B.

Natomiast Jakub K. „…uważa,  że udział w kursach i szkoleniach jest genialnym rozwiązaniem dla młodych ludzi aby mogli rozwijać swoje umiejętności i kwalifikacje zawodowe w trakcie jeszcze nauki w szkole. Uważa,  że zajęcia były tak obszerne,  iż każdy uczestnik mógł znaleźć coś dla siebie. J  ”…Moim zdaniem najlepszymi zajęciami był kurs hydrografiki, ponieważ jest to bardzo nowa technologia i bardzo mało osób  posiada umiejętności w tym zakresie. W tym momencie posiadając dyplom hydrografika nie mam problemu ze znalezieniem pracy w tym zawodzie . Kolejnym kursem który otworzył mi drogę do znalezienia pracy jest kurs spedytora, który był przeprowadzony bardzo profesjonalnie i dzięki temu zdanie egzaminu było przyjemnością. W trakcie projektu odbywałem również staż w profesjonalnej firmie logistycznej, w której przyswoiłem bardzo dużo wiedzy i nabyłem doświadczenia.  Dzięki wynagrodzeniu które otrzymałem za staż mogłem jeszcze bardziej rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności które przydadzą mi się w przyszłości w znalezieniu dobrej i przyjemnej pracy. Bardzo polecam wszystkim chętnym wzięcie udziału w projektach które odbędą się w przyszłości realizowane, ponieważ dzięki nim nie musimy się bać o to jak to kiedyś będzie, bo mamy już „coś” co pozwala nam zaistnieć na rynku pracy.” 

A Julita S. zapytana o wrażenia z odbytego projektu  stwierdziła „Projekt na którym miałam okazję uczęszczać w poprzednim roku szkolnym bardzo mi się podobał. Zajęcia były na tyle zróżnicowane i interesujące że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla mnie osobiście najbardziej podobały się zajęcia z hydrografiki, nasz instruktor Pan Wojtek na początku przedstawił nam cześć teoretyczna zajęć a następnie przeszliśmy do zajęć praktycznych. Kolejnym z ciekawych zajęć był kurs spawania orbitalnego TIG. Myślę, że będzie to przydatna w moim życiu umiejętność – kształcę się na technika pojazdów samochodowych. Było wiele różnych innych ciekawych zajęć, również zajęcia z technik sprzedaży, w których miałam okazję uczestniczyć. Możliwość uczestniczenia w zajęciach skierowanych dla innego kierunku kształcenia była dla mnie bardzo dobrą możliwością. Zainteresowana byłam zajęciami ze spedycji, w których mogłam brać udział. Odbyty staż nauczył mnie wielu nowych rzeczy i myślę że to bardzo dobra opcja do sprawdzenia swoich umiejętności ale także nabycia nowych. Mam nadzieję, że to nie jest ostatni taki projekt w naszej szkole, ponieważ pozwala to się nam rozwijać i zdobywać co raz to nowsze umiejętności.”

A oto wykaz szkoleń i kursów realizowanych w ramach projektu „Dodatkowe kwalifikacje podstawą sukcesu uczniów PCE w Kętrzynie”: zawodowy język angielski-TOEIC, kończący się certyfikatem międzynarodowym, kurs prawa jazdy kat.B, szkolenie z hydrografiki, kurs logistyk-spedytor ,szkolenie SOLVER, szkolenie z obsługi klienta i technik sprzedaży, kurs ECDL, kończący się certyfikatem europejskim, kurs AutoCad, kurs spawania orbitralnego, szkolenie radzenia sobie ze stresem, szkolenie – trening asertywności.

I czyż nie było warto uczestniczyć w projekcie?

Autor: Julita Serwin

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ