Lekcje nie tylko dla naszych uczniów

Category: Aktualności 144

W związku z realizacją działań z zakresu doradztwa zawodowego w dniu 23.09.2019 Centrum Kształcenia Zawodowego w Kętrzynie odwiedzili uczniowie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie wraz z opiekunami.  Celem wizyty było zapoznanie się z kształceniem praktycznym w ramach zawodów oferowanych przez naszą szkołę. Uczniowie z zainteresowaniem przyglądali się zajęciom prowadzonym przez nauczycieli praktycznej nauki zawodu. Wzięli udział w zajęciach prowadzonych w zawodzie technik budownictwa. Pan Bogdan Garbar zaprezentował im różne  rodzaje materiałów do murowania oraz sposoby wiązania cegieł. Zapoznali się także z podstawowymi urządzeniami do diagnostyki zespołów i podzespołów samochodowych . W te zagadnienia wprowadzili uczniów panowie: Piotr Zborowski i Jan Jagielski. Ostatnim punktem wycieczki była hala, na której odbywają się zajęcia ze spawania. Nasi goście z chęcią wkładali przyłbice spawalnicze, by choć na chwilę poczuć się jak prawdziwi zawodowcy. Mamy nadzieję, że ten krótki pobyt w CKZ rozbudził w tych chłopcach zapał do dalszej nauki i chęć zdobycia solidnego wykształcenia zawodowego.

autor: Małgorzata Hrycenko

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ