Informacja dotycząca modernizacji internatu PCE

Category: Aktualności 641

Szanowni Rodzice, w roku budżetowym 2019 zaplanowany został długo oczekiwany remont naszego internatu znajdującego się przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie. Rada Powiatu zabezpieczyła na ten cel środki finansowe, został wykonany projekt remontu, kolejnym krokiem będzie wyłonienie wykonawcy w drodze przetargu.

Planowany remont ma się rozpocząć z początkiem czerwca 2019 lub po zakończeniu roku szkolnego i  obejmie cały budynek internatu, w którym zostaną wymienione wszystkie instalacje wodno-sanitarne, elektryczne, zostanie rozprowadzony internet do każdego pokoju wychowanków oraz zainstalowany monitoring. Przebudowane pokoje będą zawierały kompletne łazienki, a sam pokój będzie zamieszkiwało dwoje, troje wychowanków.

W związku z ogromem prac jakie zostaną przeprowadzone trudno nam określić termin zakończenia remontu. Będzie to zależało od samej firmy wykonującej ten remont. Przewidujemy, że może on potrwać od sześciu miesięcy do roku czasu.

W roku szkolnym 2019/2020 planuje się, że w internacie będzie funkcjonowała jedna grupa wychowawcza tj. 25 osób. Młodzież na czas remontu będzie zakwaterowana w internacie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kętrzynie przy ul. Klonowej.

Pierwszeństwo przyjęcia do internatu w roku szkolnym 2019/2020 będą mieli uczniowie szkół, które podlegają Starostwu Powiatowemu w Kętrzynie tj. PCE w Kętrzynie, ZSO im. Wojciecha Kętrzyńskiego, ZS im. Marii Curie Skłodowskiej. Uczniowie szkół prywatnych, którzy zamieszkują obecnie w naszym internacie będą mogli zamieszkać jeżeli po przeprowadzonej rekrutacji okaże się, że są wolne miejsca.

Szanowni rodzice w związku z zaistniałą sytuacją liczymy na wyrozumiałość i jednocześnie mamy nadzieję, że w przyszłości Państwa dzieci będą chciały zamieszkać w nowym i wyremontowanym internacie.

Z poważaniem

Dyrektor PCE, Marek Moszyk

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ