Szkolenie H+H w „Budowlance”

Category: Aktualności 231

H+H to firma produkująca wysokiej jakości bloczki z betonu komórkowego oraz silikaty, które wykorzystywane są do budowy ścian nośnych i działowych w budynkach. W miniony poniedziałek 25.02.2019r gościliśmy przedstawicieli firmy H+H w murach naszych warsztatów szkolnych. Pan Piotr Gadomski oraz pan Krzysztof Gawron przeprowadzili szkolenie teoretyczne i praktyczne z zakresu murowania ścian z bloczków
z betonu komórkowego na cienkowarstwowej zaprawie klejącej. W części teoretycznej nasi uczniowie zapoznali się z historią firmy, zakresem produkcji, parametrami technicznymi wyrobów oraz niezbędnymi narzędziami i sprzętem do wykonania robót. Poznali również podstawy teoretyczne dotyczące murowania na cienką spoinę, dzięki którym praca jest łatwiejsza a jakość wykonania bardzo wysoka. W  drugiej części szkolenia uczniowie wykonali ścianę z betonu komórkowego o grubości 24 cm. Pod czujnym okiem pana Krzysztofa nasi dzielni budowlańcy przygotowali zaprawę murarską i przeszli do murowania pierwszej warstwy bloczków. Ułożenie zaprawy, ustawienie bloczka, poziomowanie, kilka uderzeń młotkiem gumowym i jeszcze tylko sprawdzenie poziomicą poziomu – pierwsza warstwa ułożona. Pestka dla naszych techników:). Ułożenie drugiej warstwy okazało się jeszcze łatwiejsze – układanie bloczków na cienkowarstwową zaprawę klejącą o grubości 1mm wymaga dużo mniejszego nakładu pracy. Dodatkowo wytyczone zostały otwory w ścianie na drzwi i okno (które zamontujemy w późniejszym terminie ;)). Na zakończenie szkolenia wykonano montaż nadproży prefabrykowanych nad otworami w ścianach – z tym zadaniem też nasza brygada budowlana sobie sprawnie poradziła.

Podczas szkolenia dowiedzieliśmy się wielu ciekawych i praktycznych informacji dotyczących murowania, pogłębiliśmy wiedzę teoretyczną i praktyczną, która z pewnością zaprocentuje w przyszłej pracy zawodowej. Podziękowaliśmy panu Piotrowi i panu Krzysztofowi za cenne wskazówki i umówiliśmy się na następne spotkanie, które odbędzie się już niedługo :).

Autor: Bogdan Garbar

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ