Gwiazdkowa Niespodzianka

Category: Aktualności 318

W dniu 12. grudnia 2018 r. w PCE został przeprowadzony gwiazdkowy konkurs z wiedzy o kulturze, literaturze, ojczyźnie poznawanej tak na lekcjach w szkole, jak i w całym dotychczasowym życiu każdego ucznia.

Konkurs łączył zabawę z nauką, był przystępny dla każdego, kto tylko zechciał wziąć w nim udział. Uczniowie klas pierwszych w wyznaczonym czasie rozwiązali przygotowany materiał konkursowy.

Na zwycięzców czekały nagrody i miłe refleksje pokonkursowej przygody. Wyniki zostały ogłoszone we środę 19. grudnia. Oto zwycięzcy:

I miejsce – Bartek Strączek z I TL i Krystian Szypiło z I TL

II miejsce- Katarzyna Mikołajczyk z I TL i W. Świderska z I TL

III miejsce- Rafał Kiljańczyk z I TL i Aleksander Piórkowski z I TL , Martyna Maruszkiewicz z I A

Wśród uczestników znalazły się osoby, którym zabrakło naprawdę niewiele, by zdobyć konkretne miejsce. I ci uczestnicy dostali upominki, bo rzecz cała właśnie się w tym się zdała, by nie patrzeć na to, jak co komu wychodzi, ale na to, by nie poddawać się zniechęceniu czy niedopełnieniu.

Jak powiedział Julian Tuwim:

„Ojczyzną moją jest dom,
Kochany dom rodzicielski,(…)
I jest w nim wszystko: i Bóg,
i Polska, i dom ojczysty.”

A ta wiedza stała się znana dla wszystkich, którzy brali udział w konkursie, gdyż było to jedno z pytań konkursowych. Oczywiście wśród prezentów nie obeszło się bez słodkich dodatków. Z życzeniami smacznego i dobrego ku dobremu… Biblioteka szkolna wraz ze współorganizatorką panią Anną Kosmowską.

Autor: Lucyna Tęcza

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ