Logistycy na lotnisku w Szymanach

Category: Aktualności 176

Dnia 27 listopada 2018 r. grupa 22 uczniów z klasy IIITLB wraz z wychowawcą Krzysztofem Kamińskim i Krzysztofem Hrycenko wzięła udział  w wycieczce do Szyman na lotnisko Olsztyn – Mazury, która była zorganizowana wspólnie przez naszą szkołę i Straż Graniczną w Barcianach. Zwiedzanie z przewodnikiem rozpoczęliśmy od kilku ciekawostek dotyczących powstania i budowy lotniska, a następnie od spaceru po terminalu. Widok z tarasu był bardzo imponujący. Poznaliśmy kameralny charakter  nowego lotniska. Z dużym zainteresowaniem słuchaliśmy przewodnika, który towarzyszył nam przez 4 godziny zwiedzania i stale przekazywał coś ciekawego.

Następnie „żarty się skończyły”. Każdy z nas został poddany kontroli bezpieczeństwa. Dowiedzieliśmy się jak wygląda odprawa przed wylotem. Kolejnym punktem wycieczki był przejazd autobusem lotniskowym po płycie lotniska i wizyta u sokolnika. Poznaliśmy jego pracę na lotnisku. Chętne osoby brały kilkumiesięcznego sokoła na swoją rękę za pomocą rękawicy sokolnika. Wycieczkę kończyła  wizyta w lotniskowej straży pożarnej. Zobaczyliśmy również Panterę, czyli  bardzo nowoczesny wóz strażacki, do którego mogliśmy wejść. Na koniec naszej wycieczki zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia. Na koniec po krótkim pobycie w mrągowskim Mcdonaldzie zadowoleni z niecodziennej przygody wróciliśmy do Kętrzyna.

Weronika Karpyza III TLB

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ