PCE otwiera się dla Was już po raz trzeci…

Category: Aktualności 229

Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie, podobnie jak w ubiegłym roku, otwiera swoje podwoje przed uczniami szkół podstawowych i gimnazjalnych, którzy wkrótce staną przed wyborem dalszej drogi kształcenia. W ostatnim czasie Ministerstwo Edukacji Narodowej próbuje reaktywować szkolnictwo zawodowe w ścisłej współpracy z lokalnymi pracodawcami. Obecny rok szkolny jest „Rokiem Zawodowców” . Z tej okazji Dzień Otwarty PCE odbędzie się wyjątkowo w Centrum Kształcenia Praktycznego przy ul. Wojska Polskiego już 24 kwietnia 2018 r. Na spotkanie szczególnie zapraszamy uczniów klas 7, gimnazjalistów oraz ich rodziców.

Na przybyłych będzie czekało mnóstwo atrakcji i niespodzianek. Uczniowie okolicznych szkół będą mieli niepowtarzalną okazję poznać tajniki przyszłego zawodu, obejrzeć narzędzia i sprzęt wykorzystywany w danym fachu (m. in. stację diagnostyczną, pracownię spawalniczą i tokarską czy warsztaty budowlane), będą mogli również porozmawiać ze starszymi kolegami i nauczycielami na temat danego kierunku kształcenia i perspektyw zawodowych. Poza stoiskami edukacyjnymi na warsztatach PCE zaprezentują się lokalni pracodawcy.

Poznawanie oferty edukacyjnej umili część artystyczna a w niej: Zumba, hip –hop, pokaz MMA, Freestyle, czy taniec z ogniem w wykonaniu uczniów Powiatowego Centrum Edukacyjnego. Po raz pierwszy w Kętrzynie będzie można też zobaczyć unikatowy symulator dachowania. Tradycyjnie już nasi goście będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w FOTOBUDCE. Na zmęczonych z nadmiaru wrażeń będzie czekał kącik kawowy oraz poczęstunek watą cukrową i kiełbaską z grilla.

Misją PCE jest kształcenie zawodowców. Dzięki funduszom europejskim szkoła inwestuje w rozwój uczniów wyposażając ich w dodatkowe kwalifikacje, aby zwiększyć konkurencyjność absolwentów na rynku pracy zarówno lokalnym jak też międzynarodowym. Młodzież, w wyniku ukończenia kursów zawodowych, szkoleń interpersonalnych oraz odbycia staży u pracodawców uzyska kwalifikacje i umiejętności praktyczne. Projekt Kursy i staże zawodowe – nowe możliwości rozwojowe zakłada współpracę z pracodawcami, realizację bezpłatnych kursów: języka angielskiego zakończonego międzynarodowym certyfikatem TOEIC, kurs OPERATORA WÓZKÓW WIDŁOWYCHZ WYMIANĄ BUTLI LPG, kurs spawania TIG/MAG, kurs AUTOKAD, kurs LOGISTYK-SPEDYTOR, szkolenie SOLVER oraz z obsługi klienta i technik sprzedaży, kurs ECDL, małej księgowości i PRAWA JAZDY kat. B. Ponadto, od kolejnego roku szkolnego warsztaty w Centrum Kształcenia Praktycznego staną się bezkonkurencyjną superbazą, bowiem zostaną zaopatrzone w najnowszy, profesjonalny sprzęt i narzędzia w ramach projektu Modernizacja Infrastruktury Kształcenia Zawodowego w PCE w Kętrzynie za kwotę prawie 2 milionów złotych.

O tym, że rynek pracy czeka na fachowców a nie białe kołnierzyki, że po szkole zawodowej łatwiej zrobić karierę niż po niejednych studiach pisał już redaktor Gazety Wyborczej Maciej Nowakowski 30 marca 2018 r. w artykule Młodzież na rynku pracy. Jaka jest sytuacja? (http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/7,48726,23212451,mlodziez-na-rynku-pracy-jaka-jest-sytuacja.html?disableRedirects=true) .

Każda mama, każdy tato powinien zapoznać się z tym tekstem, aby pomóc dziecku wybrać właściwy zawód i dobrą szkołę. Wszyscy rodzice mają pewne wyobrażenia dotyczące przyszłości swoich dzieci a dziecko ma prawo do własnej wizji i marzeń, a przede wszystkim do dokonywania wyborów, dlatego na spotkanie 24.04.2018 serdecznie zapraszamy zarówno młodzież jak i ich rodziców.

Autor: Magdalena Hubacz

 

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ