Tam za górą jest granica…

Category: Aktualności 137

Jest to początek pieśni, którą zna każdy funkcjonariusz Straży  Granicznej. Jednak przede wszystkim wiedzą, jak zadbać o zdrowie i  życie Polaków. 29.11. podzielili się tą wiedzą z uczniami II i III  klasy Technikum Pojazdów Samochodowych Powiatowego Centrum Edukacyjnego.
Podczas wizyty w Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie  uczniowie uczestniczyli w zajęciach z zakresu przeciwdziałania  zagrożeniom wynikającym z terroryzmu bombowego. Młodzież dowiedziała się, jak działają  bomby i w jaki sposób ochronić się przed skutkami eksplozji. Ponadto  poznali zasady postępowania podczas kontroli bezpieczeństwa  przeprowadzanej w porcie lotniczym, dzięki czemu lecąc do pracy bądź  odwiedzając znajomych za granicą, bez niepotrzebnych stresów przejdą  przez wszelkie kontrole i usiądą wygodnie w samolocie, czekając na  start.
Funkcjonariusze Straży Granicznej przedstawili uczniom powyższe  zagadnienia w sposób tak profesjonalny i interesujący, że już są  planowane kolejne wizyty w Centrum Szkolenia.

Autor: Ks. Piotr Wasilewski

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ