Technicy budownictwa na budowie wiaduktu

Category: Aktualności 727

W piątek 3 listopada udaliśmy się na wycieczkę zawodową do Olsztyna. Naszym celem była budowa wiaduktu żelbetowego na remontowanej obecnie ulicy Towarowej. Wykonawcą robót jest firma BUDIMEX – jedna z największych firm budowlanych w Polsce.
Po przybyciu na miejsce powitała nas pani Magdalena Małecka Cebula,
która jest kierownikiem budowy obiektu. Po krótkim szkoleniu bhp i zmianie obuwia, uzbrojeni w kaski ochronne i kamizelki odblaskowe ruszyliśmy na plac budowy.

Pani kierownik zapoznała nas ze stopniem zaawansowania robót, z dokumentacją obiektu oraz omówiła już zakończone roboty i trudności wynikające z prowadzeniem budowy w terenie miejskim.
Przyczółki mostowe, szalunki tracone, zbrojenie płyty mostowej, betonowanie, dylatacje – to tylko niektóre z elementów budowanego obiektu omawiane przez pani Magdalenę. Szczególną uwagę zwróciliśmy na połączenia stalowych belek nośnych z żelbetową płytą mostową za pomocą łączników sworzniowych – montaż konstrukcji wiaduktu odbywał się bez zamknięcia linii kolejowej – podczas normalnego ruchu pociągów.
Mogliśmy też zobaczyć jak odbywa się betonowanie płyty, które trwało w trakcie naszej wizyty – mieszanka betonowa podawana z betonowozu do pompy i dalej rurociągiem kilkanaście metrów w górę na płytę mostową.
Na zakończenie wycieczki pani Magdalena sprawdziła naszą wiedzę budowlaną – nawet nieźle sobie poradziliśmy 😉 i stwierdziła, że moglibyśmy częściej przyjeżdżać, bo tak ładną pogodę przywieźliśmy, że wszyscy pracownicy są zadowoleni:)
Podziękowaliśmy za gościnność i cenne rady. Jeszcze krótki spacer na dworzeci zmęczeni, ale z uśmiechem na ustach wróciliśmy do Kętrzyna.

Autor: Gabriela Wach

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ