Wigilia

Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, miłości i pojednania, na który wszyscy czekamy z utęsknieniem. Nierozerwalnie związane są one z wigilią i kolędami. Ta piękna tradycja obecna jest w Internacie Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie od wielu lat. Dnia 19 grudnia o godz. 18:30 zaproszeni goście, wychowawcy i mieszkańcy internatu spotkali się na wspólnej wigilii, która rozpoczęła się montażem słowno- muzycznym przygotowanym przez młodzież. Spotkanie przebiegało w atmosferze rodzinnego ciepła, wzajemnej życzliwości i pojednania. Były płynące z głębi serca życzenia, opłatek- symbol chleba i wzajemnego przebaczenia oraz wspólne śpiewanie kolęd. Wigilia jest niepowtarzalnym wieczorem. Niech nie gaśnie on nigdy w naszych sercach, czyniąc nas coraz lepszymi i wspaniałomyślnymi wobec innych. Ta wyjątkowa chwila z pewnością pozostanie na długo w naszej pamięci.

 

 

 

 

 

Andrzejki

Zgodnie z tradycją i słowami: „…na świętego Andrzeja dziewczynom (i chłopcom) z wróżby nadzieja…” mieszkańcy naszego internatu poprzez liczne zabawy i wróżby andrzejkowe próbowali poznać swoją przyszłość. Magiczny wieczór przyciągnął liczną grupę młodzieży. Lanie wosku przez dziurkę od klucza, przebijanie serc z imionami chłopca/dziewczyny, horoskopy oraz odkrywanie, co nam los przyniesie z kart oraz z symboli ukrytych pod wybranym kubkiem to najbardziej popularne przykłady zabaw odbywających się w wigilię św. Andrzeja.

Wszyscy miło spędziliśmy czas, z nadzieją, że dobre wróżby się spełnią.  Ciągłość tradycji zabaw związanych z ANRZEJKAMI została podtrzymana.

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ