HEJ MAZURY GARBATE…

Category: Aktualności 248

25.10.2017r. uczennice kl. III TE i IV TE wraz z opiekunami p. Olgą Zielant i p. Adamem Rackim wyruszyli na wielką przygodę.

Rozpoczęli ją od zwiedzania jednego z najciekawszych zakątków Polski, czyli piramidy w Rapie, której kąt nachylenia ścian wewnętrznych jest taki sam jak w piramidzie Cheopsa.
Gołdap jest wyjątkowym miejscem w skali regionu, gdyż znajdują się w nim tężnie solankowe z pijalnią wód mineralnych. Faktycznie woda dała nam siły na dalszą podróż.
Wiadukty w Stańczykach zapierają dech w piersiach. Para mostów o długości ok. 180 m i wysokości 36,5 m należy do najwyższych w Polsce. Tylko po jednym moście przed II wojną światową jeździły pociągi.
W pobliżu miejscowości Bolcie, kiedy w gospodarstwie rolnym pieje kogut, to słychać go w trzech państwach. Miejscem tym jest trójstyk granic Polski, Litwy i Rosji.
Na ” Suwalską Fudżijamę” czyli Cisową Górę ( 256 m n.p.m.) weszli wszyscy uczestnicy wycieczki. Z góry rozpościerają się najpiękniejsze widoki na Suwalszczyznę.
Zauroczyła nas przezroczystość wody najgłębszego jeziora w Polsce Jeziora Hańcza ( 108,5 m).
Na Mazurach Garbatych poznaliśmy piękno nieskażonej przez cywilizację przyrody. Warto było jechać.

Autor: Olga Zielant

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ