ERASMUS +, czyli nauczyciele na „wakacjach”

Category: Aktualności 255

Grono nauczycieli z naszej szkoły miało okazję przedłużyć sobie wakacje!
To prowokujące zdanie jest oczywiście żartem, choć tak można by pomyśleć, gdy się powie, że przebywali za granicą, a dokładniej w Rumunii, gdzie nadal trwa piękne, bardzo ciepłe lato.

Wyjazd oczywiście był służbowy, a dotyczył kontynuacji zadań projektu Erasmus +, który w naszej szkole trwa już drugi rok. Przypomnę, że pierwsze organizacyjne spotkanie z krajami partnerskimi (Turcja – koordynator projektu i Rumunia i Macedonia – partnerzy) odbyło się w naszej szkole w marcu br. Kolejne doświadczenia zbieraliśmy na wyjeździe w Macedonii, podczas którego nabywaliśmy umiejętności identyfikowania uczniów zdolnych. Natomiast teraz zajmowaliśmy się poznawaniem metod pracy z uczniem zdolnym. Zajęcia odbywały się w formie bardzo ciekawych wykładów i warsztatów prowadzonych przez psychologów i psychoterapeutów doświadczonych w pracy z dziećmi i młodzieżą. Efekty naszej pracy zostaną opracowane w formie książki „orebook”, która będzie pełniła rolę poradnika dotyczącego tematu całego projektu – tj. identyfikacji i pracy z uczniem zdolnym.
A czemu wspomniałam o przedłużeniu wakacji?
Bo jeśli gościnność kraju, w którym się przebywa ,jest ogromna, jeśli ma się okazję zobaczyć piękne krajobrazy, posmakować tradycyjnych potraw i pracuje się w bardzo miłej, wręcz przyjacielskiej atmosferze, to tak poniekąd, można powiedzieć, że praca to nie tylko wysiłek, ale przyjemność, tak właśnie, jakby się było na wakacjach.

autor: Anna Kosmowska

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ