Powiatowe Centrum Edukacyjne w Kętrzynie powstało w 2006 roku po połączeniu dwóch placówek: Zespołu Szkół Budowlanych i Centrum Kształcenia Ustawicznego. Ze względu na specyfikę kształcenia w obu szkołach obecnie PCE prowadzi działalność edukacyjną w trzech systemach: dziennym, wieczorowym i zaocznym.

Dodatkowym atutem szkoły jest jej atrakcyjne położenie – na peryferiach miasta, w pobliżu lasu. Jednocześnie istnieje dogodny dojazd do stacji PKP i PKS oraz centrum miasta autobusami MPK nr 2. Uczniowie mają też możliwość zamieszkania w internacie tuż przy szkole.

Ponadto szkoła dysponuje rozmaitymi obiektami sportowymi, takimi jak hala, basen, siłownia i niedawno wybudowane w ramach programu „Orlik - 2012” kompleks boisk.

PCE w Kętrzynie zatrudnia wykwalifikowaną kadrę nauczycieli realizujących proces edukacji w zakresie przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych.Powiatowe Centrum Edukacyjne jest młodą placówką, lecz ma już na swoim koncie różne cenne inicjatywy, o których można się dowiedzieć, czytając naszą stronę.

Design by: www.diablodesign.eu