ZAPALMY ŚWIATŁO WOLNOŚCI I PAMIĘCI W 41. ROCZNICĘ 13 GRUDNIA 1981

Category: Aktualności 56

13 grudnia 1981r. rozpoczął się stan wojenny, czas tragedii dla wielu polskich rodzin. To właśnie wtedy dokonano aresztowania wielu opozycjonistów, z których kilkudziesięciu zostało zamordowanych przez służby MO.

13 grudnia to Dzień Pamięci Ofiar Stanu Wojennego,  w którym składamy hołd wszystkim ofiarom stanu wojennego – poległym w starciach z milicją, śmiertelnie pobitym na komisariatach, internowanym, osieroconym, zwolnionym z pracy, relegowanym z uczelni lub zmuszonym do emigracji z powodów politycznych.

Tego dnia w oknach wielu domów i mieszkań zapalane są białe, biało-czerwone światła, elektryczne czy też organiczne. Jedne palą się krócej, inne dłużej, aż do ranka następnego dnia.

 O godz.19.30 w domach wielu patriotycznie nastawionych Polaków płoną świeczki na znak solidarności z ofiarami i na znak pamięci o nich.

Światło Wolności może zapalić w swoim domu każdy, można też zapalić wirtualne światło na stronie www.ipn.gov.pl. Zachęcamy wszystkich uczniów i pracowników szkoły do wzięcia udziału w tej narodowej akcji zgodnie z podanym niżej adresem.

http://i.wp.pl/a/f/jpeg/32465/sw600.jpeg

Do udziału w akcji zaprasza też Biblioteka Szkolna Powiatowego Centrum Edukacyjnego

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ