Uwaga! wycieczka!

Category: Aktualności 319

SZKOŁA ORGANIZUJE WYCIECZKĘ KRAJOZNAWCZO – INTEGRACYJNĄ NA „MAZURY GARBATE”.

TERMIN WYCIECZKI  – WTOREK 21.04.20 W GODZ. 8:00 – 17:00.

W PROGRAMIE:

  1. PIRAMIDA W RAPIE – do niewielkiej wsi w Rapie powinien wybrać się każdy łowca tajemnic. Należała ona niegdyś do barona Friedricha von Farenheida, miłośnika egiptologii, który wpadł na pomysł wybudowania tu grobowca rodzinnego w formie… piramidy. Do współpracy przy tym projekcie zaprosił rzeźbiarza, który później stworzył pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie. W rezultacie powstał niezwykły obiekt, spełniający funkcję grobowca, w którym pochowano członków rodziny barona.
  2. WIADUKTY W STAŃCZYKACH – słynne, wzorowane na rzymskich akweduktach obiekty zaprojektowano w 1907 roku. Tworzyły one linię kolejową na terenach poprzecinanych licznymi dolinami i wąwozami. Dziś pełnią wyłącznie funkcję atrakcji turystycznej.
  3. CISOWA GÓRA – najwyższy szczyt na Suwalszczyźnie –krainie zwanej „Małymi Bieszczadami” – wynosi 256 m.n.p.m. Jest to stożkowate wzniesienie będące pozostałością moreny czołowej. Widok z „suwalskiej Fudżijamy” na polodowcowy krajobraz zapiera dech w piersiach.
  4. JEZIORO HAŃCZA – najgłębsze w Polsce jezioro, będące chlubą Suwalskiego Parku Krajobrazowego. Dno tego polodowcowego, rynnowego zbiornika o niezwykle czystej wodzie, stromych brzegach i pokrytych głazami plażach opada na głębokość 108,5 m!

Zapisy prowadzą p. Agnieszka Wiśniewska i p. Anna Kosmowska do 31 marca. Koszt: 40 zł. plus kieszonkowe na obiad.

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ