Miesiąc luty w biblotece szkolnej

Category: Aktualności 114

Gwiazdkowy luty  

Akcja odbyła się 10 lutego i polegała na głośnym czytaniu  przez uczniów w ciągu minuty  wybranego fragmentu  książki z literatury : młodzieżowej, sensacyjnej, reportażowej. Czytający uczniowie   z kl.II TL wzięli udział  w losowaniu zabawnych  niespodzianek.      Celem akcji było wspieranie czytelnictwa poprzez promocję książek i czytania.
Oto uczniowie  zachęcający do czytania  swoich kolegów i koleżanek:

RANDKA W CIEMNO Z KSIĄŻKĄ

14 lutego 2020 r. w bibliotece szkolnej PCE  zorganizowana została  akcja czytelnicza polegająca na wypożyczeniu bez uprzedniej wiedzy paczki z książkami, nie wiedząc, co jest przedmiotem  treści  książek  zapakowanych w szary  papier .

Wszak książki nie ocenia się po jej  okładce .

Dla młodych  czytelników dnia 14 lutego  nauczyciele –bibliotekarze przygotowali 

14  tajemniczych  paczek z książkami-niespodziankami. Wśród nich znalazło się 28  książek     z literatury młodzieżowej  i  popularno-naukowej.

Wypożyczający sięgnęli po książki niespodzianki, a właściwie to książki wybierały w tym dniu czytelnika. Każdy, kto tego dnia przyszedł i wypożyczył książki  w ciemno, został  obdarowany  słodkościami.

Akcja ta wzbudziła wiele pozytywnych reakcji i uśmiechów. Wybór w ciemno prawdopodobnie wpłynął również na poszerzenie gustów czytelniczych. Użytkownicy biblioteki mieli okazję zabrać książki do domu i przeczytać. Być może w tradycyjny sposób nigdy by ich nie wypożyczyli.

W randce z książką  wzięli udział  uczniowie  z technikum i szkoły branżowej.

Celem akcji była popularyzacja czytelnictwa wśród młodzieży, zachęcenie do zapoznania  z literaturą piękną i popularno-naukową, wprowadzenie elementu  zabawy w nawyki   czytelnicze.

Organizatorzy:

Nauczyciele-bibliotekarze

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ