Maraton Pisania Listów

Category: Aktualności 459

Co roku w grudniu ludzie na całym świecie piszą miliony listów w obronie praw człowieka. W tym roku nasza szkoła, podobnie jak w latach ubiegłych, postanowiła się włączyć w działania Amnesty International, największej na świecie kampanii na rzecz praw człowieka.

W tym roku „Maraton Pisania Listów”, podejmujemy w obronie młodych aktywistek i aktywistów, którzy mierzą się z największymi kryzysami na świecie – powiedział Kumi Naidoo, Sekretarz Generalny Amnesty International. Bohaterami naszych listów są młodzi ludzie, którzy walczą o sprawiedliwość dla osób dotkniętych zmianami klimatu, walczą z ubóstwem, dyskryminacją i represjami politycznymi.

Koordynatorem akcji „Maratonu” jest pani Monika Darmofał – Karanowska. Nauczyciele, którzy przyłączyli się do działań w PCE to: Beata Korzeniewska–Siwek,  Agnieszka Wiśniewska, Ida Pisiak, Kamila Rzyp i Anna Kosmowska. Wspólnie z uczniami napisaliśmy 518 listów !!!

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ