Porozumienie podpisane

Category: Aktualności 237

W dniu 7 listopada 2019 roku doszło do podpisania porozumienia między Powiatowym Centrum Edukacyjnym a Cechem Rzemiosł Różnych w Kętrzynie. Naszą szkołę reprezentował Dyrektor Marek Moszyk, zaś w imieniu pracodawców podpis złożył Starszy Cechu Czesław Chylak. Strony porozumienia zadeklarowały podjęcie współpracy w zakresie: dualnego kształcenia uczniów Szkoły Branżowej I Stopnia – pracowników młodocianych, polegającego na uczęszczaniu do Szkoły uczniów celem zdobycia wiedzy teoretycznej ogólnokształcącej i skierowaniu do ośrodka w celu zdobycia wiedzy teoretycznej zawodowej, a praktycznej u pracodawców, wspólnego organizowania imprez, których celem będzie promowanie idei zdobywania wiedzy i umiejętności poprzez kształcenie dualne, wzajemnego wspierania się w dążeniu do podnoszenia efektywności podejmowanych działań w procesach wychowawczych uczniów-pracowników młodocianych, wspólnego wypracowywania metod kształcenia we wszystkich zawodach poszukiwanych na rynku pracy. Podpisanie takiego porozumienia jest wynikiem wcześniejszych ustaleń i negocjacji wynikających z troski o kształt szkolnictwa zawodowego. Obie strony wyraziły tym samym chęć wzajemnego wsparcia i pomocy w działaniach podejmowanych na rzecz przemyślanego i efektywniejszego przygotowania uczniów naszej szkoły do wykonywania zawodu i radzenia sobie na współczesnym rynku pracy.

Małgorzata Hrycenko – doradca zawodowy

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ