Nowa obrabiarka w CKZ

Category: Aktualności 173

W ramach projektu współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego z latach 2014-2020 zgodnie z harmonogramem rzeczowo – finansowym projektu Nr RPWM.09.03.01-28-0006/17-00 w dniu 18 października 2019 do Centrum Kształcenia Zawodowego należącego do naszej szkoły zakupiono i dostarczono obrabiarkę CNC za niebanalną kwotę 118 080,00zł.

Obrabiarki do metali to szeroka gama maszyn wykorzystywana w wielu dziedzinach przemysłu. Dzięki nim wytwarza się elementy do budowy innych maszyn, czy urządzeń, produkuje się profile wykorzystywane do celów komercyjnych, prywatnych, BHP itd. Dzielą się na dwie grupy – obrabiarki sterowane numerycznie – CNC oraz dostępne już u nas konwencjonalne maszyny takie jak frezarki, tokarki, przecinarki i inne.

Centra CNC z serii ECOLINE wyposażone w trzy osie zostały zaprojektowane w oparciu o sprawdzone komponenty gwarantujące niezawodność przez długi czas użytkowania. Masywny korpus maszyny zapewnia wydajną i precyzyjną obróbkę. Hermetyczna komora zapewnia bezpieczeństwo oraz czystość na miejscu pracy. Stół o powierzchni hartowanej może przyjmować obrabiane elementy bez obciążania mechanicznych elementów konstrukcji. Maszyna ta została wyposażona w wydajny układ chłodzenia zapewniający optymalne warunki skrawania.

Jesteśmy przekonani, że wykorzystanie tego typu obrabiarki w kształceniu praktycznym znacząco poprawi jakość kształcenia zawodowego oraz przyczyni się do nabycia przez uczniów umiejętności niezbędnych na współczesnym rynku pracy.

Małgorzata Hrycenko – doradca zawodowy

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ