Wizyta w Sejmie RP     

Category: Aktualności 133

Dnia 14 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły w składzie: Roksana Mleczek, Ula Romanowska, Natalia Plikus, Kamila Piegat i Bartek Białkowski z opiekunem Panem Adamem Rackim udali się na wycieczkę do Warszawy zorganizowaną przez posła Jerzego Antoniego Gosiewskiego, aby zwiedzić gmach Sejmu i Senatu.

Wyjechaliśmy o godzinie 6:30. Podróż minęła w bardzo miłej atmosferze. W drodze do Sejmu RP mieliśmy okazję podziwiać Pałac Kultury i Nauki, a także Zamek Królewski. Około godziny 12:40 zostaliśmy zaproszeni do sali plenarnej Sejmu, w której Pan poseł omówił jej budowę, wskazał miejsca zajmowane przez najważniejsze osoby w państwie, a także pogratulował uczniom wysokich wyników w konkursie wiedzy. Następnie udaliśmy się na hol główny. Chwilę później zostaliśmy zaproszeni do stołówki sejmowej, aby tam zjeść pyszny obiad i słodki poczęstunek. Po obiedzie i deserze wróciliśmy do Kętrzyna.

Wycieczka ta, choć krótka, to tak wiele nas nauczyła. Mamy nadzieję, że kiedyś ponownie będziemy zaszczyceni odwiedzić Sejm RP, czyli serce Polski.

Autor: Bartek Białkowski

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ