Pokolenia dla niepodległej

Category: Aktualności 460

„My nie powinniśmy wstydzić się swojej historii. Niech wstydzą się ci, którzy na nas napadli i nas zdradzili” – takie słowa wypowiedział pan Eugeniusz Michaluk – członek Koła Armii Krajowej, wieloletni przyjaciel szkoły i nasz honorowy gość na akademii z okazji 100 – lecia odzyskania niepodległości. Pan Eugeniusz wspomniał, że my, Polacy, jesteśmy narodem ciągłej walki. I nawet dzisiaj, w czasach pokoju, wciąż walczymy  – o pokój w naszych rodzinach, o zdrowie, o lepszy byt.

Hasłem naszego dzisiejszego uroczystego spotkania były słowa „Pokolenia dla Niepodległej”, ponieważ ideą tegorocznej uroczystości była integracja pokoleń – gościliśmy dzieci z przedszkola „Słoneczko”, które uświetniły akademię pięknym śpiewem pieśni patriotycznych. Młodzież recytowała wiersze, a dorośli snuli refleksję o wartościach ponadczasowych i wspomnienia z historii Polski – głos zabrał również pan starosta Jarosław Pieniak i pani wicedyrektor Anna Duńska – Bołoczko.

Aranżacje muzyczne wykorzystane podczas montażu skomponował Jacek Kwiatkowski- dyrektor Easy Music School w Kętrzynie, za co składamy serdeczne podziękowania.

Przy okazji ogłosiliśmy oficjalne wyniki Konkursu na piękne czytanie poezji patriotycznej: Poniżej prezentujemy wyniki:

WYRÓŻNIENIA:

  1. Krystian Szypiło – kl. I TL
  2. Paweł Mika – kl. III TPS
  3. Milena Cis – kl. III A
  4. Damian Rosa – kl. I TPS

MIEJSCE III

  1. Bartłomiej Strączek – kl. I TL
  2. Katarzyna Kostyk – kl. IV TL

MIEJSCE II

  1. Sylwia Chudek – kl. IV TL
  2. Roksana Tałałaj – kl. IV TL

MIEJSCE I

Jadwiga Krogul z klasy IV TL

Dziękujemy za udział w konkursie i gratujemy.

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ