Koty pierwsza klasa…

Category: Aktualności 301

Dnia 12.10. 2018 r.,  w Powiatowym Centrum Edukacyjnym w Kętrzynie, cała społeczność szkolna świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Tego dnia dyrekcja nagrodziła dyplomami uczniów wyróżniających się wysoką frekwencją oraz nauczycieli za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. W części oficjalnej uczniowie podziękowali pracownikom obsługi, którzy codziennie stoją na straży spraw administracyjnych, dbają o estetyczny wygląd sal i korytarzy, aby wszyscy czuli się w szkole dobrze i  bezpiecznie. Następnie słowa wdzięczności uczniowie skierowali pod adresem nauczycieli, którzy wytyczają szlaki wiedzy, kształtują osobowość i wpływają na życiowe postawy młodych ludzi. Bukietowi najlepszych życzeń towarzyszyły piosenki w wykonaniu Aleksandry Zamaro. Uroczyste obchody zostały przerwane przez intruza, który na scenę wciągnął koty w worku! Tak. I choć nie kupuje się kota w worku, to Kamil uspokoił wszystkich, że są to KOTY PIERWSZA KLASA☺ I to nie jedna, a 4 klasy pierwsze! W ten oto sposób rozpoczęły się Otrzęsiny pierwszaków. Uczniowie, z namalowanymi wąsami, pod opieką swoich opiekunów, musieli zmierzyć się w 5 konkurencjach:

1 Kocia muzyka, 2 Kot zawsze chodzi własnymi drogami, 3 Wiedza ogólna o kotach, 4 Koci przysmak i 5 Każdy kot potrafi pokazać pazurki. W nagrodę uczniowie otrzymywali certyfikaty uprawniające do zwolnienia z odpytywania i niezapowiedzianych sprawdzianów. Po konkurencjach nasze kociaki złożyły ślubowanie, po czym nastąpiło pasowanie uczniów klas pierwszych przez Pana Dyrektora Marka Moszyka. Na koniec, wyjątkowo to uczniowie wywołali nauczycieli do odpowiedzi. Był konkurs plastyczny, literowanie i kalambury. I choć to nie Boże Narodzenie, uczniowie biorący udział w projektach, otrzymali z rąk Pana Dyrektora atrakcyjne prezenty w postaci tabletów. Na pozostałych czekała inna  niespodzianka – bidony. Całą uroczystość prowadziły uczennice klasy 3 technikum logistycznego: Kinga Bembenek i Wiktoria Natanek, które zakończyły spotkanie słodkim akcentem.

autor: Magdalena Hubacz

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ