Jeszcze… jeden… krok…

Category: Aktualności 85

Różnie przebiegały przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pojawili się tacy, którzy postanowili przejść niemal 30 km nocą podczas Drogi Krzyżowej dla Twardzieli. Wśród nich naszą szkołę reprezentowali Damian Gołębiewski z 2 TPS i ks. Piotr Wasilewski.

Wyzwanie rozpoczęło się Eucharystią w piątek 23 kwietnia o godz. 17:30 w Parczu, gdzie homilię wygłosił ks. Kazimierz Żuchowski, organizator Drogi Krzyżowej dla Twardzieli. Następnie ponad 20 odważnych osób pokonywało trasę od jednej stacji do kolejnej, w lekkim przymrozku przemierzając pola i lasy. Pan Bóg pobłogosławił rozgwieżdżonym niebem i siłami, które wystarczyły, by dotrzeć do celu. Około 1:30 w nocy, po przejściu 28,3 km, wysłuchano rozważań ostatniej stacji Drogi Krzyżowej pod krzyżem św. Brunona w Giżycku.

W przyszłym roku w Wielkim Poście będziemy przygotowywać się do Świąt Paschalnych. Może wówczas Pan Bóg właśnie Ciebie zaprasza na Drogę Krzyżową dla Twardzieli?

Autor: Ks. Piotr Wasilewski

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ