Czy w ferie zimowe można się nudzić?

Category: Aktualności 129

W Powiatowym Centrum Edukacyjnym NIE!

Oto relacja uczennicy klasy III Technikum Logistycznego – Natalii Polek na temat ferii zimowych spędzonych w szkole:

 W ramach Projektu „Kursy i staże zawodowe – nowe możliwości rozwojowe” uczniowie nabywali kolejne umiejętności – umiejetnosci operatora wózka widłowego. Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa  Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Celem kursu jest uzyskanie uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi z napędem silnikowym następujących typów:

  • naładowne,
  • unoszące,
  • podnośnikowe,
  • ciągnikowe,
  • dodatkowo uprawnienia do wymiany butli gazowych w wózkach zasilanych gazem.

Posiadanie uprawnień na wózki widłowe niesie ze sobą wiele korzyści. Przede wszystkim, ukończenie kursu na wózek widłowy otwiera przed jego posiadaczem szereg możliwości związanych z podjęciem pracy, zarówno w kraju, jak i poza nim.
Nie da się ukryć, że obecnie rynek pracy jest dość trudny. Pomimo spadającego bezrobocia, wciąż ciężko znaleźć pracę zgodną ze swoim wykształceniem. Warto więc myśleć o przyszłości i szukać alternatywnych, bezpiecznych rozwiązań. Jednym z nich jest ukończenie kursu na operatora wózków widłowych. Do największych zalet pracy operatora wózka widłowego należą atrakcyjne zarobki, indywidualny charakter wykonywanych czynności oraz niewielki nadzór. Ponadto, praca ta jest zupełnie bezpieczna, dlatego nie trzeba posiadać do jej wykonywania szczególnych predyspozycji.  Obecnie praca w magazynie wymaga posiadania kwalifikacji operatora wózka widłowego. Wózek widłowy to urządzenie przeznaczone do przenoszenia palet lub skrzyń, a więc wymagające zarówno umiejętności jego prowadzenia jak i operowania ładunkiem. Kwalifikacje można uzyskać biorąc udział w specjalistycznym kursie.

Założeniem kursu było zdobywanie wiedzy oraz umiejetnosci  w środowisku pracy ,nabycie uprawnień do kierowania wózkami jezdniowymi oraz przygotowanie uczniów do egzaminu teoretycznego i praktycznego.

Ezamin praktyczny odbył się na terenie OCMB Centrum Budowlanego w Kętrzynie na ulicy Mazowieckiej 15, mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych uczniom bardzo dobrze poszedł egzamin, każdy zdał, a to wszystko zasługa 100% frekwencji każdego z nich oraz przemiłego Pana,który za wszelką cenę starał się przekazać im swoją wiedzę oraz umiejętności,wzorowo przygotowując do każdego z egzaminów, za co wszyscy jesteśmy mu bardzo wdzięczni.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych Certyfikatów i zapraszamy na kolejne relacje z kursów realizowanych w ramach projektu!”

Autor: Iwona Kostuś

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ