European Computer Driving Licence

Category: Aktualności 190

W dynamicznym społeczeństwie informacyjnym znaczenie ECDL można śmiało porównać ze znaczeniem, jakie dla dorosłego człowieka i wykwalifikowanego pracownika ma dziś prawo jazdy, czyli licencja na prowadzenie samochodu – można bez niego żyć, ale ze wszech miar lepiej je mieć!

W ramach Projektu „Kursy i staże zawodowe – nowe możliwości rozwojowe” uczniowie nabywali kolejne umiejętności – umiejętności komputerowe. Projekt dofinansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

W ramach zajęć, młodzież zdała egzaminy z trzech modułów: B1- obejmujący podstawowe zagadnienia i umiejętności związane z korzystaniem z urządzeń komputerowych, tworzeniem i zarządzaniem plikami oraz bezpieczeństwem danych, B3- obejmujący znajomość aplikacji do edycji tekstu podczas tworzenia dokumentów, ich formatowania i drukowania oraz B4- obejmujący znajomość budowy arkusza kalkulacyjnego, umiejętności tworzenia dokumentu, modyfikowania go i dokonywania obliczeń w arkuszu kalkulacyjnym. W związku z ogromnym zadowoleniem uczestniczek ze zdobytych umiejętności praktycznych wszystkie jednogłośnie „domagały” się zdania jeszcze jednego modułu B2-obejmującego podstawowe zagadnienia i umiejętności związane z Internetem i usługami internetowymi: przeglądaniem Internetu, efektywnym wyszukiwaniem informacji w Internecie, komunikacją online i pocztą elektroniczną.

I udało się!  Certyfikaty  ECDL BASE  zdobyte!  Brawo dziewczyny!!!

Certyfikat ECDL BASE to podstawowy certyfikat umiejętności komputerowych, zaświadczający, że jego posiadacz nabył kwalifikację, potwierdzając podstawowe kompetencje komputerowe, umożliwiające korzystanie z komputera w dzisiejszym świecie.

Poznajmy teraz korzyści posiadając „Europejskie Komputerowe Prawo Jazdy”.

Korzyści dla posiadacza certyfikatu ECDL:

  • potwierdzenie posiadanych kompetencji,
  • wzrost pozycji na rynku pracy,
  • większa pewność utrzymania zatrudnienia,
  • wzrost mobilności,
  • wzrost szans na rynku pracy w Europie i na świecie.

Korzyści dla pracodawcy:

  • szybsza i tańsza rekrutacja nowych pracowników,
  • wzrost wydajności i jakości pracy,
  • redukcja kosztów,
  • wzrost rentowności wydatków na informatyzację,
  • wzrost efektywności wykorzystania zasobów IT.

A o to, co powiedziała Natalia:

„…W tym roku nasza szkoła bierze udział w projekcie dofinansowanym przez Unię ,,Kursy i staże zawodowe – nowe możliwości rozwojowe”. Jednym z kursów były zajęcia z ECDL, które prowadziła Pani Elżbieta Kozłowska.

ECDL jest kursem potwierdzającym umiejętności praktyczne i obsługę komputera w zakresie programów na przykład do edycji tekstów czy arkusza kalkulacyjnego. Dużo młodych ludzi bez problemu sobie z tym radzi, natomiast ja uważam, że człowiek nabiera doświadczenia ciągle się szkoląc i stale podnosząc poziom swojej wiedzy.

Całej grupie bardzo spodobały się zajęcia, więc zdecydowaliśmy się na zdawanie dodatkowego egzaminu. Mi osobiście najbardziej się podobał kurs z Modułu B2 ,,Podstawy pracy w sieci”, ponieważ jestem osobą, która często serfuje po Internecie i uważam, że wiedza zdobyta na tych zajęciach z pewnością przyda mi się w przyszłości. Tego samego zdania są moje koleżanki, które również biorą udział w tym projekcie.

Egzaminy poszły nam bardzo dobrze, każdy zdał, a to wszystko zasługa przemiłej Pani Eli, która nas wzorowo przygotowała do każdego z egzaminów, za co wszystkie jesteśmy jej bardzo wdzięczne.

Ola, natomiast:

„…Jestem uczennicą 3 klasy i biorę udział w projekcie. Jednym z kursów był ECDL, i chyba najbardziej nam się spodobał, ze względu na to, że był dla nas bardzo ciekawy. O wielu prostych rzeczach nie miałyśmy pojęcia, jednak po kursie mamy już wszystko w małych paluszkach. Już na pierwszych zajęciach Pani Ela, która prowadziła zajęcia powiedziała nam, że jeśli zrobimy jeden dodatkowy moduł, otrzymamy certyfikat BASE. Stwierdziłyśmy zgodnie, że po projekcie chętnie do niego przystąpimy. Pani Iwona poinformowała nas, że jest możliwość, aby czwarty egzamin także był dofinansowany i był chyba najciekawszy moduł ze wszystkich, jako że jesteśmy młode i bardzo często korzystamy z Internetu, wielu rzeczy się nauczyłyśmy.”

Sylwia stwierdziła, że „…Dzięki tym zajęciom zdobyłam większe umiejętności i poszerzyłam wiedzę z zakresu korzystania z komputera i programów.”

Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytych Certyfikatów  ECDL  BASE  i zapraszamy na kolejne relacje z kursów realizowanych w ramach projektu!

Autor: Iwona Kostuś

Related Articles

Ta strona używa plików cookie w celu zapewnienia najwyższej jakości usług. Dalsze korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie oraz akceptację Polityki Prywatności.
Polityka prywatności
Ciasteczko
AKCEPTUJĘ